ÚPLNĚ JINÉ CVIČENÍ: Ohlasy

Ohlasy


Vzpomínám si na počátky mého cvičení. Když jsi říkal, že se nám bříško samo vtáhne k páteři při předklonu. Považovala jsem to za utopii. Ale v poslední době se stal zázrak. Bříško je opravdu samo vtažené k páteři a nebo jak ty říkáš „vcuclé“.
L.R. 2018/03 


Tak jsem se změřila a jsem o centimetr delší.
J. H. 2018/02

Když jsem začínala s cvičením vnímala jsem svou páteř při ohýbání jako páteř složenou z několika segmentů. Prostě jsem neměla ten pocit jak ty říkáš obratel po obratli, ale spíše kousek páteře po kousku. Což se ale změnilo. Nevím jak se to stalo a kdy, ale dnes jsem si uvědomila, že se opravdu předkláním obratel po obratli.  
J. Z.  2018/02

Musím se ti pochlubit se svými poznatky. Po té minulé lekci jsem měla docela silnou odezvu. Probudila mne zvláštní až bych řekla bolest chodidel. A přes celé tělo se to přenášelo až ke krku. Ale ráno po bolesti ani památky a navíc jsem získala pohyblivost krční páteře. Cítím, že opět najdu svůj krásný dlouhý krk z mládí. 
Marie 2018/01

Míval jsem dosti pravidelně silné bolesti hlavy i dvakrát týdně. A od té doby co u tebe cvičím ta urputná pravidelnost migrén ustoupila. Mívám je, ale jen občas.  To  je ohromné zlepšení. A přisuzuji to jak fyzické aktivitě tak způsobu práce s koncentrací, pozorností a vědomou aktivitou ke které nás vedeš. 
J. 2018/01

Navzdory svým potížím jsem minulý týden po cvičení v pohodě vyběhl všechny schody.  Byl bych rád, kdyby ta úleva byla způsobena cvičením. Proto bych tě rád poprosil, aby si mne kontroloval jestli cvičím správně.  To by byl zázrak, kdyby to tak pomáhalo.
2018/01 Láďa

Byl jsem u lékaře a mám „úředně potvrzeno“ jsem  o 2cm vyšší. A nejenom to i pocitově jsem vzpřímenější a nehrbím se.
Evžen 2018/01


Na prohlídce se mne zeptala sestřička kolik měřím. Řekla jsem svých 168, ale sestřička povídá se smíchem: „Tak to jste nám vyrostla o centimetr a půl“. Myslíš si Zdeňku, že by to mohlo být tím cvičením.
Zuzana 2018/01

Přes vánoce jsem přibrala, ale v pase jsem zeštíhlela. Super.
Dagmar 2018/01


To je přesně ono to mám ráda, takové to rozebírání po kouscích.
Amálka 01/2018


O takovém cvičení jsem nikdy neslyšela ani nic podobného neviděla. Pro mne největší objev je nádech do zad. 
Jana 01/2018


Koukla jsem se ven a vidím - hrozný počasí 0 stupňů C. Pokud bych měla jít do práce, byla bych asi hodně rozmrzelá. Ale dnes mám cvičeni a tak s radostí vstávám a  na hodinu se těším.
M. 12/2017

Víš jak jsi minule mluvil o tom, že jedné klientce ustoupila migréna. Tak já prožila to samé. Poslední dobou mne tyto stavy trápí. Je to vždy s ochlazením. Přisuzuji to krční páteři a tomu, že se choulím zimou a tento stav tak nějak zapne migrénu. Přišla jsem minulou lekci s tímto počínajícím stavem. Ale z mého pohledu se stal zázrak – migréna se nerozvinula.  A co více nepřišla celý týden.  Nevím určitě je-li to cvičením, ale rozhodla jsem se kurz absolvovat. Přála bych si aby to takhle bylo už napořád.
09/2017 Eva


Včerejší cvičení bylo bezva, po lekci na mě čekal manžel a šli jsme pěšky na Kampu, vůbec mi nestačil, jen se divil:)))). Pocit štěstí jen tak - mám stále, celé cvičení bych nazvala laskavým cvičením a děkuji Ti za něj. Krásné léto.
 Milada 07/2017 

Nemohla jsem vůbec na kolena. Ale teď je to mnohem lepší. Určitě mi pomohl rolfing u Jany Chýské. Ale cvičení mi také pomáhá. Při cvičení nejvíce cítím uvolnění psychické a pak i to fyzické.
Soňa 06/2017


Chtěla jsem vám říci, že to cvičení je pro mne už druhým rokem opravdovou vzpruhou a potěšením a že mi zvedlo sebevědomí. Nejen, že jsem se narovnala tělesně, ale i duševně. Těším se na podzim na pravidelná setkávání a teď v létě tak, jak to vyjde. Přeji hezké léto a radost s vašimi blízkými.
Nina 06/2017

Nechtěla jsem nosit samotné tílko, protože se mi nelíbilo mé nadloktí na zadní straně. Měla jsem tam vytvořené takové ty tkáňové doplňky. Dokonce jsem slyšela, že existuje plastická operace, která tato tzv. povislá místa paží chirurgicky esteticky upravuje. Nic takového jsem podstupovat nemusela. Letos jsem si zčistajasna uvědomila změnu – mé paže jsou delší a nadloktí štíhlejší. Dokonce jsem poprvé snad za 20let odložila dlouhý rukáv a chodila jen v tričku ve společnosti. A tuto změnu přisuzuji jednoznačně jinému cvičení se Zdenkem. Musím říci jednu věc, cvičím u Zdenka již od samotného začátku v Karlíně (2012). Některé změny nastaly hned v počátcích, některé se dějí tak říkajíc postupně a jsou místa v mém těle, která překvapí – viz nadloktí. Cvičení mělo od začátku dobrou úroveň, ale Zdenek se postupně dopracoval k mistrovství ve vedení slovem. Popis cviků je doprovázen obrazy, které snad změnu navozují samy.
Libuška 03/2017 

Nikde jinde se takové cvičení necvičí. Vyzkoušela jsem toho více. Jsem na jiném cvičení docela závislá. Uvědomuji si ten obrovský rozdíl oproti tomu, když jsem začínala. Změna je však velmi pozvolná, závisí na tom jak hluboce dokáže člověk své tělo vnímat. Každá lekce mi přináší něco nového objevného. 
Ivanka 03/17

Nemusím se měřit abych poznala, že jsem se během cvičení opravdu prodloužila. Sednu si totiž po lekci do auta a musím si nastavit zpětné zrcátko na úplně jiného – delšího člověka.
Nadia 02/2017


Cvičím už asi rok. Některé „nové“ principy si uvědomuji postupně i když Zdenek o tom hovoří už od začátku. Např. dýchání do zad. Pravidelně běhám a teď jsem zařadila dýchání do plných zad i při běhu. Cítila jsem ohromnou změnu směrem k efektivitě běhu. Úžasný. Určitě doporučuji vyzkoušet, jak dýchání tak i cvičení
Šárka, 02/2017

Dnešní lekce byla pro mne ohromnou dobrodružnou výpravou. A Zdenek byl skvělým průvodcem po této cestě.
Dáša 01/2017
 
Odcházím z hodiny a mám pocit, že se vznáším. U prvních dvou hodin jsem to tak necítila, ale dnes jo.
Danča 01/2017


A to bychom měli mít chodidla na kolejničkách i při chůzi, že jo? No tak to je pro mne osobně převrat v mém způsobu chůze.
Alenka 01/2017

Byla jsem o víkendu na speciálním workshopu na pánevní dno. Procvičovali jsme prakticky se školitelkou tuto oblast těla. Uvědomila jsem si, že všechno co nás o pánevním dnu učíš – jeho hledání a nalezení a postupné zapojování do cvičení je v souladu s tím, co jsem se na tom workshopu učila. A to malování obrazů v představě a vnímání změn v našem těle to opravdu funguje. Tím chci jen říci, že to děláš dobře.
Vlaďka 01/2017

Je to zvláštní. Chodila jsem na různá cvičení. Ale to je moje první cvičení, kdy se nekoukám na hodiny, abych zjistila, kolik času ještě zbývá do konce.
Alice 01/2017

Na přednášce Zdenky Šímové, kterou Zdenek zorganizoval ve studiu se mluvilo o tom, že polovina klientů chodí na cvičení ne proto, aby se uvolnili od fyzického napětí, ale od napětí psychického. Uvědomila jsem si, že něco podobného se stalo i mně. Mou prvotní motivací a záměrem bylo udělat něco s fyzickou stránkou mého těla. Ale čím déle cvičím tím více vnímám, že tím hlavním důvodem mého cvičení je uvolnění od psychického napětí.
A když někdy přijdu později na lekci a lehnu si na podložku mám pocit, že jsem se ocitla v podivném světě, kdy zprvu nechápu co se to kolem mne děje. Ale po chvíli je má pozornost tak vtažena do děje, až mi to vše připadá zcela přirozené a z lekce odcházím nejen fyzicky ale i psychicky uvolněná.
Josefina 12/2016

Instruktor Zdenek vede cvičení takovým způsobem, že jsem schopna udržet pozornost ve svém těle po celou lekci. Sama bych se nedokázala tak dlouho vědomě zabývat pohybem a tím co se se mnou při cvičení děje.
Elena 12/2016

Minulý týden jsem byla poprvé na středeční letní hodině cvičení a bylo to skvělé, díky. Mám nakonec v plánu přijít zas v září. Přeji hezké léto.
20.7.2016 Anna 

Přednáška Zdenky Šímové dne 9.9.2015 se mi líbila. Objasňovala co se cvičí, jak se cvičí. Já jediný chlap mezi posluchačkami jsem ještě hodnotil vizáž Zdenky, její vypracované tělo pomocí cvičení a především RAW stravy. U vás jsem hodnotil  neustálý úsměv. Vzhledem k tomu, že v týdnu chodím na čtyři cvičení a to na posilování, lukostřelbu, klasickou jogu a na masáže, tak s politováním se musím vašeho cvičení vzdát, již se mi nevejde do časového rozvrhu. Ale vím o vás a o tomto způsobu cvičení.
14.9. 2015 Petr

 Musím říct, že už po první hodině cítím změnu v držení těla.
(15.9.2015 Lucie)  


Absolvovala jsem mnoho cvičení např. jógu, pilates, SM systém od Dr. Smíška a samozřejmě pravidelně chodím do Fitnes centra, kde cvičím sestavu cviků, kterou jsem si sama sestavila. Vámi vedené cvičení je úplně něco jiného, vnímám ho jako relaxaci těla i duše a je pro mě velkým přínosem pro celkový  stav mého organismu. Způsob, jakým cvičení vedete je velmi příjemný a jestli to mohu posoudit, na vysoké profesionální úrovni. Je to zajímavá cesta, jak uvést v soulad všechny svaly a současně navodit velmi příjemné pocity. Po několika Vašich lekcích se cítím lehčeji a dokonce jsem se o půl centimetru vytáhla.
    Myslím si, že toto cvičení by měl absolvovat každý, komu záleží na jeho stavu těla a duše.
Zdravím Jana Š. (2015)


Ze cvičení mám moc dobrý pocit, přestože to na mě působí tak jako že to cvičení ani není :-). Cítím po včerejší hodině svaly na zádech kolem páteře v oblasti spodní části hrudního koše a po cvičení jsem měla pocit, že jsem tak nějak přirozeně a bez námahy rovnější... :-).  
Hanka 25.9.2014


Cvičení rofpilates mohu vřele doporučit každému a také to dělám :-). Před nějakou dobou jsem prošla „rolfingem“ u pana Luďka Šímy, poté detoxikací u paní Zdeňky Šímové a logickým navázáním na obojí zmíněné pak bylo začít chodit cvičit „rolfpilates“ u Zdeňka.  Je to úžasně milý člověk a cvičení s ním je pro mě velká radost.  Jsem opravdu šťastná, že Zdeněk a rolfpilates ruku v ruce existují :-). Pokud nechcete mít dvě brady, svěšená ramena a vypouklé břicho (a mnohé jiné nepěkné věci), ale naopak mít krásný výraz ve tváři, vzpřímený postoj, být štíhlí a mít skvělý pocit z příjemného protažení celého těla, začněte cvičit taky – v pěkném prostředí v centru Prahy pod vedením skvělého člověka a za rozumnou cenu;-)
Veronika Š.,  2014


Přednáška i cvičení mne velice zaujaly a na jarní kurz cvičení jsem se již přihlásila (středa od 18.00 hod). 
S pozdravem Kristina, 2014


Děkuji za oba krásné počiny ve formě přednášky i ukázkové hodiny. Přednáška mě celkově velmi zaujala jak tématem, novými informacemi i podáním paní Šímové. Je radost poslouchat někoho, kdo je do svého tématu opravdu zaujatý, ví o čem mluví a má to ozkoušené na vlastní kůži. Proto jsem se také nadále účastnila i ukázkové hodiny. Musím říci, že tato mě také veskrze pozitivně zaujala a Vy svým přístupem nadchl;o). Jsem zvyklá na cvičení, které je buď zátěžové nebo cílené na "udýchání a zapocení", což jsem u tohoto typu cvičení nenašla ani jedno, ale nemůžu říci, že bych to hodnotila negativně, jen to pro mě bylo něco jiného. Váš osobní přístup je opravdu unikátní a je z Vás cítit nadšení pro cvičení, učení i lidi, což je skvělá kombinace. 
Marie, 2014

Dobrý den. Přednáška i ukázková hodina na mě udělaly dobrý dojem. Určitě jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla přihlásit na tato cvičení.
Milada, 2014


Ráda bych Vám napsala jedno velké DÍKY za Vaší ukázkovou lekci z 15. ledna.Celkový koncept cvičení jako technika dýchání, koncentrace na jednotlivé pohyby a soulad těla i mysli mě velmi oslovil a hlavně Váš hravý způsob se špetkou humoru mi neskutečně zvedl náladu a namotivoval mě přijít znovu. Upřimně se už nemůžu dočkat Vaší další lekce. Trpím na potíže se zády již řadu let a tak doufám, že teď jsem nakročila na tu správnou cestu.
A. L., 2014

Cvičení na mě udělalo ten nejlepší dojem,váš lidský přístup k cvičícím je velmi příjemný a výsledkem ukázkové hodiny bylo,že jsem šla domů jaksi vzpřímenější a narovnanější a dokonce jsem necítila křupání při každém otočení hlavy.
M. F., 2014

Ukázková hodina se mi velice líbila. Měla jsem pocit příjemného uvolnění a narovnané a svižné chůze. Sama jsem byla velice překvapena tím, jak se cítím. Ráda bych se přihlásila na cvičení, ale ráda bych to absolvovala správně, tedy od první hodiny.
Hana, 2014

Cvičení je úžasné, instruktor Zdeněk je báječný , všechny kursy, kterých jsem se zúčastnila, byly skvělé. Mé zkušenosti s cvičením jsou ty nejlepší a zároveň se mi potvrdilo, že usměrněné dýchání a protahování těla dle správných instrukcí, a pod dohledem dobrého instruktora je důležitější než pěstování svalů. Mnohokrát děkuji za trpělivé a výtečné vedení.
Jarmila, 2013

Cvičení se mi velmi líbí - je to skutečně jiné cvičení než se běžně provádí - vždy se se po něm cítím velmi dobře - protažená, zrelaxovaná, skutečně "tak trochu vyšší, rovná".
Přístup instruktora Zdenka k nám cvičícím je mimořádný, lidský. Nadšení pro práci snad ani nemá hranic.
Jsem velmi ráda, že můžu toto cvičení vyzkoušet a zažít spíše komornější skupinu - v narvané tělocvičně to není nic pro mě.
Šárka , 2013


Cvičím od letošního dubna tj. 9 měsíců včetně a jsem velmi spokojená. Vždy odcházím narovnaná, cítím se svěží a protažená. Vnímám, že se mi narovnaly nohy, což považuji za malý zázrak :-) Osobně razím heslo: "vše se dá změnit" a tato technika cvičení mě v tom utvrzuje. Dále bych chtěla zdůraznit účinky, které pociťuji především na svých zádech. Postupně se mi rovnají a mizí skolióza krční a bederní páteře, jež trpím. Na masáži mi řekl masér ... "tady se to opravilo" :-)
P.K. 2013

Pokud by mi čas a finance dovolily, tak budu chodit určitě 2x týdně a ne jen jednou. Párkrát se mi to podařilo a to bylo super. A kdo ví co je to psoas a fascie? Já tedy už ano.Více si teď uvědomuji tělo a pohyby, ale jsem stále na začátku a proto budu pokračovat. Kurz cvičení doporučuji  všem.
Lidmila, 2013

Cvičení mi vyhovuje. Jsem kosmetička a občas mne bolela záda nebo za krkem. Po cvičení se cítím krásně protažená. Taky se už tak nehrbím. Teď si vzpomenu i na Angeliku a mám pocit, že mám krk delší. I teď u počítače sedím ve ferdovi. 
Uvítala bych návod na DVD, abych mohla cvičit i doma. O vašem cvičení referuji i svým zákaznicím a doporučuji ho.
Dana, 2013

Ještě jednou Vám děkuji za včerejší ukázkovou hodinu. Pomohla mi zamyslet se nad správným držením těla, uvědomit si, co znamená skutečné uvolnění a zbavení se navyklých tenzí, vyzkoušela jsem si, co s tělem udělá „tak trochu jiný“ způsob dýchání. Velmi oceňuji Váš individuální přístup, pozitivní myšlení, doplněné Vaším laskavým úsměvem. 
S pozdravem a úsměvem
 Jitka D. , 2013

Chtěla bych vám poděkovat za velmi příjemnou ukázkovou hodinu cvičení. Ráda bych se připojila k pravidelnému cvičení. 
Marcela N. , 2013

Nejdřív chci poděkovat za úžasnou popřednáškovou hodinu!   (Já mám nějak ty první hodiny nejradši, trvá mi něco vstřebat a základy mohu opakovat neustále :-) ...  ) Odjížděli jsme v chvatu, tak jsem ani poděkovat nestihla.
Michaela V., 2013

Moje poznatky po 5 měsících cvičení rolfpilates:
Když se náhodou vrátím k dříve "zatnutému břichu", uvědomím si to, protože to pro mě začalo být nepřirozené a automaticky břišní svaly uvolním. Můj postoj byl vždy sklopená hlava a kulatá záda - z toho důvodu mě také záda a krční páteř bolívaly. Nyní chodím s přirozeně vztyčenou hlavou a narovnanými zády bez bolestí.Také bolesti v kolenou postižených artrozou (jedno po artroskopii) již téměř necítím. Jsem velmi ráda, že rolfpilates existuje a mohu ho cvičit
Eva P. , 2012

Co se týče cvičení pod vašim vedením, musím říct, že jsme byly s kolegyní velmi spokojeni. Narozdíl od jiných studií se při cvičení vašim klientům věnujete a dáváte jim zpětnou vazbu.
Tereza J., 2012

Po cvičení mám pocit, že jsem se natáhla a narovnala. Moc děkuji a moc se těším, budu pokračovat ve 2 hodinách.
Eva T. , 2012

Děkuji za zajímavý článek i za to,jak skvěle se o nás staráte.Hodiny s Vámi se mi opravdu líbí.Nikdy bych nevěřila, že u tak klidného cvičení vydržím tak dlouho.Už to,že nebolí záda,je moc fajn.Ty břišáčky ještě nějak přemluvíme :-).
Olina P. , 2012

Cvičení mě moc baví a hlavně u mě funguje a nebolí mě záda!!! Jsem moc ráda, že jsem rollfing s Vámi vyzkoušela a poznala.
Sandra R., 2012

Velice si vážím Vašeho kurzu. A zároveň Vám chci poděkovat za úžasné hodiny cvičení.
Petra K., 2012

Líbí se mi Váš náboj,energie,nadšení,Vaše podpora nás. Líbí se mi,že mezi námi chodíte a opravujete nás, cítím, že právě u tohoto cvičeni je velmi znát každý centimetr "špatného" vychýlení.
Dagmar S., 2012