ÚPLNĚ JINÉ CVIČENÍ: Proč cvičíme?

středa 21. září 2016

Proč cvičíme?

Náš učitel Aleš Urbanczik na semináři RolfYogy (RolfYoga.com) položil stejnou řečnickou otázku a pokračoval: "Pokud bychom se na to dívali filozoficky, tak asi kvůli ničemu. Ale pokud opravdu potřebujeme znát nějaký důvod, tak asi proto, abychom vytvořili ve vazivové tkáni rovnováhu. "

Zkusme si položit stejnou otázku. Proč vůbec cvičíme? Jaký bývá obecně důvod k tomu, že někam chodíme cvičit? Někdy lidé chodí cvičit, protože hledají krásu, štíhlost a atraktivní vzhled. Nebo prostě proto, že cvičí kamarád nebo celebrita.  A tak bychom měli i my. 
Jiní lidé chodí, protože je něco bolí a už vyzkoušeli všechno od lékařů přes farmakologii po bylinné směsi. A jaksi to cvičení by mohlo nakonec pomoci (vždyť se to všude píše).
Další skupina hledá ve cvičení uvolnění od psychického tlaku, od stavů deprese a marnosti. Jiní lidé cvičí kvůli zážitku, kvůli skvělému pocitu, že něco dokázali. Další skupina cvičí pro zábavu a pro ohromný pocit přátelství, který nikde jinde nemůže být tak opravdový. Nic nás totiž nespojí více než společně prožité okamžiky námahy a zadostučinění.
A jsou lidé, kteří cvičí hlavně kvůli svému trenérovi, jako bychom někde v podvědomí měli pocit, že trenérovi o nás jde. A bývá to pravda. Vždyť cvičiteli jde o to zažehnout v nás touhu po sebezdokonalování a chce s námi touto cestou jít.
Existuje určitě ještě spousta dalších motivací a různých kombinací, které se mísí a slévají a rozpouštějí až nakonec někteří prohlásí: "Já tak nějak musím".

Jedna věc je však jistá, ať  máte jakýkoliv důvod, v našem cvičení a na naší lekci jste správně. Pro vaše důvody jsme připravili cvičení v kterém Vás povedeme na vlně dechu. V našem cvičení bolesti ustupují, mráčky psychické nepohody se rozestupují a paprskem pozornosti prosvěcujeme všechna zákoutí vesmíru těla. V tomto transu či-li koncentraci poznáváme sebe sama a naše hraniční nastavení. Jedině tímto poznáním můžeme své osobní limity posouvat. Tak tedy pamatujme, ať jsou důvody ke cvičení jakékoliv, jsme tu pro vás na jinecviceni.cz.

V Praze 21.9.2016

Váš cvičitel

 Zdenek Paclík